Bērniņam, kurš mirst… atslēgts telefons

Pēdējās dienas visi satrakojušies – draugos un tviterī pārsūta viens otram ziņu “steidzami vajadzīgs donors 3 negatīvās asins grupa bērniņam, kurš mirst tel.: 28950195 ” un brīnās, ka tāds numurs nemaz neeksistē.
Protams, ka neeksistē. Kāpēc lai eksistētu?

Šis numurs LV saitēs figurē jau kopš 2009. gada vismaz.
Viltotā labdarība. Pārsūti ziņu, ieklikšķini “man patīk”, retvīto – tālāk pofig. Misija paveikta.

Bet! Ieraksti Googlē “28950195 site:lv” un paskaties rezultātus.

Pirmais no augšas – laacz un 2009. gads:
“Par vienu no veiksmīgākajiem palīdzības lūgšanas veidiem kritiskos gadījumos (kādam nepieciešamas asinis, ziedojumi, utt) ir draugiem.lv, kad šo ziņu draugs pārsūta draugam. Draugs takš herņu nesūtīs, ne tā?”
Un Aleksejs raksta komentāros 2009. gada 11. maijā:
“Vēl novēroju, ka Latvijā šis ziņojums tika izplatīts ar citu numuru 28950195. Kā daži jau pārliecinājās, šāds numurs neeksistē.”

Valsts Asinsdonoru centra @AsinsDonori ziņa tviterī: “Vienīgais tālrunis uz kuru vajadzētu zvanīt, ja vēlaties ziedot asinis, ir bezmaksas informatīvais tālrunis donoriem: 8000 0003.”

Ja patiešām gribi darīt labu, nespamo un nekavē savu un citu laiku.
Vispirms pajautā savējiem, kā viņiem iet, aprunājies. Jo visvienaldzīgākie mēs esam pret tiem, kuru mīlestība šķiet pašsaprotama.

Ja gribi palīdzēt bērniem, suņiem vai pensionāriem, ieej ziedot.lv.

Ja gribi ziedot asinis mirstošiem bērniņiem, te jaunākā asins donoru akcija “Mīlestības svētki”. Tas ir Baltijā lielākais asins ziedošanas projekts, tā mērķis ir ziedot asinis nelaimē nonākušajiem, kā arī aktualizēt asins nodošanas tēmu, tās nozīmīgumu Latvijas veselības aprūpē un katra iedzīvotāja lomu tajā.

Mīli savu tuvāko kā sevi pašu. Cieni savu lasītāju – nespamo sociālajos tīklos.

Kāpņutelpā atrastas avīzes un tuneļos salasītas skrejlapas taču arī neviens nenes mājās un nedala draugiem un tuviniekiem. Kāpēc tad laid tālāk nepārbaudītas ziņas?

12 thoughts on “Bērniņam, kurš mirst… atslēgts telefons”

 1. Lielisks raksts! Tagad būs ko atbildēt tiem, kas sūta šādas ziņas -saite uz šo rakstu.

 2. Es arī saņemu šodien SMS, tad pameklēju gūglā un viss izskaidrojas.
  Labs jautājums, kāda jēga tādai pārsūtīšanai? Kādas domas par to?

 3. Beidzot kaut kas par “ziedošanu” bez “asarainas gaušanās”, un arī par otru pusi – krāpšanu. Atsaucieties visi, kas tikuši piekrāpti, jo “ar tādām lietām jau nejoko”! Domāju – mēs būsim paprāvs pulciņš. Un tad vēl tie, kas aizgājuši uz policiju, kur ieguvuši vienu vienīgu atziņu par paša stulbumu.
  Dažkārt šķiet, ka Dievs mūs ir radījis tādus kādi esam un devis laiku tik daudz cik devis un cilvēkam nav vienmēr jāmēģina uzņemties Dieva loma, lai kā arī sāpētu.

 4. Es ari vakar sanemu. Labi, ka tas bija velu vakara, jo vismaz sorit no rita uzspeju visiem tiem, kam vakar izsutiju, uzrakstit to, ka ta ir krapsana. Man pec tam ari ienaca prata doma par griesanos policija….

 5. Pārsūtīju un nekautrēšos pārsūtīt ziņas par asinsziedošanu kādam konkrētam cilvēkam!

  Kaut kā ļoti māc šaubas, vai tiešām Asinsdonoru centrs varēs uzreiz skaidri un gaiši pateikt tā cilvēka datus, kura dzīvība jāglābj, kuram tieši asinis jānodod.

  Ziedojot asinis, ir divi varianti:
  1)tās var nonākt “kopējā bankā”, kā tas ir, piemēram, Mīlestības svētku laikā;

  2)tās var nonākt kādam konkrētam cilvēkam(ja asinsgrupa nesakrīt, tad vajadzīgais maisiņš tiks atrasts, un tas tiks dots konkrētajam cilvēkam). Ziedošanas laikā jānorāda konkrētā cilvēka dati(laikam, bija, p.k., vārds, uzvārds, ārstniecības iestāde, kur atrodas)

  Un te ir milzīga starpība!

  Nevar šo salīdzināt ar ķēdes vēstulēm!

  Protams, nelāgi ar to telefonu, bet bieži vien ir tā, ka vairāki cilvēki vienlaikus konkurē uz asinīm – un, ja telefons būtu pareizs, tad varētu izšķirties dzīvības vai nāves jautājums.

 6. Я тоже переслала. Наоборот, надо реагировать. Там указан телефон. Если человек решит, что сдаст свою кровь, то сам позвонит и узнает всю информацию. Здесь нет ничего предосудительного. У меня родственница в реанимации лежала пару лет назад. И мы всюду отсылали инфо, что нужна срочно кровь. В донорском центре очереди стояли. Прсто этот случай должна рассматривать полиция и наказать виновных. А то в следующий раз человеку помощь понадобится, но никто не отреагирует. Это низкий поступок.

 7. Es asinis ziedoju regulāri 1-2 reizes gadā, vienmēr aicinu līdzi draugus, kolēģus. Tikai 1x tas bija konkrētam cilvēkam. Nevis sirdsapziņas tīrīšana, nospiežot replay. Ja pats nevari būt asins donors, pierunā, pārliecini, iedrošini kādu citu. Nu ja, bet tas jau nebūs tik vienkārši kā nospiest to 1 taustiņu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.