Kā pareizi ārstēties

1. No rīta konstatēt, ka ir ziepes un nekāda kalnu gāšana nespīd. Beigts un pagalam. Secinājums – akūts bronhīts. Bronchitis acuta. Atcerēties, kā bērnībā mammas vietā rakstīju epikrīzes (izrakstot no slimnīcas, līdzi uz poliklīniku dod lapeli, kur ārstēšanas gaitas izraksts: diagnoze, analīzes, citi izmeklējumi un medikamenti). Atcerēties, ka bija jāvelk krustiņš pie “diuretiki i otharki” un slimības kods +466 laikam vai +4660. Kā arī ka otra populārākā slimība bija Scabies (kašķis) un trešā – laikam Pneumonia dextra sin (plaušu karsonis). Kopš tiem laikiem ar iztēles palīdzību varu izlasīt pašu velnu.

2. Saprast, ka viss visur deg, jo mājās nav datora un neko glābt nevar. No šausmām vēlreiz ķerties pie interneta telefonā un saprast, ka neko jau nevar. Kā ar adāmadatām malku cirst.

3. Iztaisīties braukt uz Rīgu. Jo temperatūras īsti nav un principā jau viss ir normāli.

4. Pa ceļam aizvest kaimiņieni Rozu uz baznīcu un noklausīties solījumus “Tiuleņ pat treis puotori par tevi, cikom Mišs nav suocīs. Nui, nui, es par vysim skaitu, par vysim jaunajim. Sveicynuota, tāvs myusu. Paļdis i paļdis!” Secināt – viss būs kārtībā.

5. Ieiet aptiekā un nopirkt vislētāko sīrupu, jo aptieķniece neiegrimst detaļās, kādas zāles man vajag – ja reiz ārsta meita, pašai jāzina. Kad vaicāju, kāda iedarbība un devas, apmulst. “Nu, puorskaiteisi ite instrukcejā. Nui, deserta karūte. Pajem deserta karūti, i byus gona. Poša puoskaiteisi, kas ite. Itys taidam elpys tryukumam. Lizeiku 3 reizis dīnā. Der i bārnim, i pīaugušim.”

6. Pa ceļam izdomāt visus iespējamos scenārijus, glābšanas plānus, sazvanīt pusi pasaules, izlasīt e-pastu, sarakstīt kaudzi ziņu. Jā, es biju pie stūres. Rakstīju gan benzīntankā vai pie luksofora – braucot tas nav īsti reāli. Bet brauciens bija diezgan baiss – lietus un klepus dēļ.

7. Aizmirst piezvanīt saimes ārstam.

8. Pieķerties beidzot pie datora un glābt pasauli. It kā pasaulei no tā kāds labums. Patiesībā jau glābt savu ādu.

9. Aiztesties izvadāt pa Rīgu visādas parpalas, satikt ļaudis un sabīdīt lietas.

10. Aizmirst par slimību.

11. Ap 10 vakarā, kad klāt ir jauns klepus veids, atcerēties par saimes ārstu.

12. Turpināt dauzīties apkārt un izbaudīt, ka pēc 10 vakarā ir atļauti kreisie pagriezieni.

13. Pusnaktī atnākt mājās, atcerēties par saimes ārstu un slimību.

14. Pieķerties mājas kārtošanai.

15. Ieraudzīt uz galda sīrupu un atcerēties, ka tā arī nav atvērts.

16. Izlasīt instrukciju un secināt, ka kaut kas tāds tak nav dzerams – izraisa visas iespējamās blaknes, ieskaitot sirdsklapes un abortu. Tai skaitā – pastiprinātu dzimumtieksmi un apmulsumu (nez, kā izpaužas šī kombinācija?), trīci un redzes traucējumus.

17. Atcerēties par vectēva māsu Regīnu, kas gan cītīgi pirka visas izrakstītās zāles, bet lietot piesargājās – pēc viņas nāves uz aptieku nodot vedām apmēram 2 spaiņus pudelīšu, kā arī kasti tablešu un ampulu no 70. gadiem. Nomira gan viņa 1992. gadā, jo uzzināja, ka ir ļoti slima. Tas ir, vienkārši nomira. Ne jau no slimības.

18. Izlasīt instrukcijā, ka lietošana nav apvienojama ar kafijas un kokakolas dzeršanu un atcerēties par mirstamzālēm, ko nopirku un tā arī nesāku dzert, jo kurss bija vesels mēnesis, bet nevarēja lietot alkoholu tai laikā. Un kā gan izdomāt, kurš mēnesis būs tas, kad neko nelietošu. Kaut reizēm nedzeru neko mēnešiem un mēnešu mēnešiem. Protams, ka nekas nenotika un paliku dzīva arī bez mirstamzālēm (lai gan ārsta komentārs: “Obligāti, obligāti. Bet tās otras gan vienmēr somiņā!”). Tās otras nemaz nenopirku, jo nevienā no divām apvaicātajām aptiekām nebija.

19. Izrakt saimes ārsta darba laikus un nevarēt saprast, cikos lai zvana, jo īsti jau uzbāzties negribas. Nav jau nekas tāds.

20. Izlasīt, ka sīrupa lietošana nav apvienojama ar transportlīdzekļa vadīšanu, jo var izraisīt reiboni. Izlasīt, ka nav ieteicams lietot pēc plkst. 16:00 – atviegloti neatvērto pudeli iebāzt kastītē. Ir tak jābrauc. Un ir tak viens naktī.

21. Uzrakstīt pilnīgi muļķīgu ierakstu blogā, lai nevajadzētu neko taisīt ēst un neko rakstīt e-pastā.

P. S. Lūdzu nesekot šim muļķīgajam piemēram un neatkārtot. Citējot Gūgles tanti: “Šie dažādus trikus veica DARBINIEKIEM, saskaņā ar profesionālo uzraudzību. DO NOT ATTEMPT THESE STUNTS AT HOME KIDS. NEMĒĢINIET šos trikus MĀJĀS KIDS.”

3 thoughts on “Kā pareizi ārstēties”

  1. kolosāli. man reiz te viena gudriniece visu twitteri piebļāva ar interesi, vai ta es nobeigties gribot, ka ar klepu uz darbu braucu. turklāt tas bija vasarā. a tagad pati seko tam P.S. nu turies un veseļojies!

  2. Gudra gon tu esi! 😀 Nu i kam tev zuolis, ka tu jom natic? Lai sirds mīreiguoka, ka pruots paziņuojs – es izdareju vysu īspiejamū, lai byutu lobuok – nūpierku zuolis.
    Vyspuor, saceitu, ka naes tu pi pylna pruota, ka vin šūvosor poša itū praktiski nabyutu puorbaudejus 😀

  3. Tovi situāceju aproksti…kai filmā !
    Žāl,ka Aglyunā Tovas jaunōs pōsoku grōmateņas nanūpierku. Napateik man nu bierneibas tikai tōs pōsokas, kurōs vysaidi valni rejā.Tur tok gulēja muns myrušais dzadzuks, kurs mani auklēja.
    Pīdūd par tutōšonu, bet visi latgalīši ir “fratelli e sorelle”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.