slaists Bermudu trejstyurī

uh. ir dīnys, kod nikuo nanūteik, a reizem nūteik tik vysa kuo, ka nikuo taida nimoz nanūteik. a tod nanūteik, nanūteik, a izaruod, ka vyss jau ir nūtics.

dzeivoju Bermudu trejstyurī. vyss gaist i nikuo nav. i maņ pi kuojis. nikas nanūteik! saceisim tai – ka es byutu nūpierkuse biletu iz Raimonda Paula koncertu Arenā Reiga, ak jau sādātu tī, kur nikuo navar redzēt (kai daudzi tū i darēja par Ls 20-30).

vyss laikam suocēs ar tū, ka maņ nu “Tele2” iz interneta modemu decembrī atguoja SMS, ka asu puortieriejuse limitu i pakolpuojums tiks īrūbežuots. tai kai beja labi ka decembra vyds, pasabreinuoju – nikuo naasu kačuojuse, da i lītoju kai vysod, jau godim. tai kai interneta vajadzēja, cerieju, ka mož napamanēs i naatslēgs.
pasyutieju žurnalu “Ir” – tys gon ir forši, ka ar vīnu blīzīni var nūsist div začus – sātā mamai ir, kū skaiteit, a es skaitu tī, kur asu es i teiklys. tūmār cylvākam vajag koč kaidu presi patierēt, kab jis byutu pīdereigs kaida socialai grupai. nav tok nikaids mežuons!
piec tam pasyutieju “Dīnu” – naba ka maņ cīši vajadzātu, a pīzvanēja nazkaida buobeņa i suoce stuostēt, cik jim vyss byus labi. aiz cīna nūsaklauseju, i maņ teiri profesionali patyka, kai jei rauga īsmērēt tū sovu avīzi. tai kai pavasarī byus juomozgoj lūgi i pa laikam aizavajag avīžu to tam, to itam – pakluot cuolim kastē voi īteit ūlys, tod pīkrytu mienesi sajimt – puors dīnu nedeļā. godam vajadzātu pītikt.
nu i bonusam decembrī nūpierku 2 biletus iz JRT “Malnū pīnu” – ak jau par gūvim juopasaklausa. bais jau ir nu žālobainys jimšonuos par izmierstūšom vierteibom, tok kū padareisi – vysys gūvs mierst.

internetu “Tele2” tai ari naatslēdze, koč šaļtim vylkuos kai pusbeigta žurka ar lauztu sprandu.
par tū otkon izaruodēja, ka iz sātu naīt pasyuteitais papeira žurnals “Ir”, par kū mama beja dīzgon sirdeiga, partū ka padūmuoja, ka es napasyutieju. nu, naba ka sirdeiga, bet izsacēja sovu vīdūkli – ka tys nu gon nav labi dareits i ka jei var bez tuo valna teļvīzera iztikt, ka ir radeja i žurnals, bet ar radeju i teļvīzeri tūmār ir par moz.
guoja laiks, daguoja janvars i maņ nabeja nikaidys “Dīnys”. atguoja 7. janvara numers, cyta nikuo. īrakstieju tviterī, tolka nabeja. pasavieru i nikaidus e-postus par reizi natrodu – a zvaneit es asu par daudz lels slaists. padūmuoju – vot tai tev i vajag, ar avīzi lūgus mozguot sadūmuojuse…
tai ari nazynu, sābri avīzi nūzoga voi postnīks izdūmuoja, ka jam ari lūgi juomozgoj. 🙂
īpaši nabāduoju – taipat jau nav laika skaiteit. kū grybu, tū pa dīnu apsaveru teiklā. ka “Dīnys” rokstu nav teiklā 100% izmārā, tys mani nikaidā veidā nadaspīss par jim atguoduot i puorskaiteit piečuok avīzē. es to dzeivoju teiklā.
ka “Ir” rokstus varu apsavērt i tai, i itai, tod apsaveru tū, kū grybu, a vysu koč kod puorškūrstu i puorlosu sātā, kod vaira laika – paļdis Dīvam, tys apjūms nav tik lels.
saceisim tai, kuo nav munā datorā, tuo nav vyspuor. pi kuo gryuši tikt, bez tuo var iztikt. asu slaists.

kod “Dīnys” buobeņa otkon pīzvanēja pasainteresēt, kai pateik, tai i pasacieju, ka napateik – nav jau kam patikt. tys beja laikam pyrmūdiņ.
tymā pošā dīnā e-postā atrodu ari “Ir” viestuli, kas laikam beja atbiļde par munom žālobom tviterī. tys pa tam i nūsaskaidruoja, ka vaine ir munys sātys adress, kura nav Latvejis posta sarokstūs – sāta ir, adress ir, presi sajemam, a elektroniski abonēt navar – nav koda. par tū jau laikam 2 godi atpakaļ zyrguojūs sovā dīnrokstā.
a vokorā posta kastē atrodu sastdīnis avīzi, bet bez pīlykuma. pasabreinuoju, tok bess ar vysim. natycu, ka sābri – jī tok te vysi vaci perdeli i sovetskuos armejis generalu atraitnis, taids mīreigs i pīkluojeigs kontingents, kas trepēs vysod soka “Labdena! Labdena!” – voi ta taidi zogtu latvīšu avīzi.
avīzi tai ari napuorskaitieju – vysys zinis vacys, jau radzātys teiklā. eksperiments naizadeve, papeira avīzis nav dūmuotys maņ.

a šudiņ pylnam cyrkam otkon izaruodēja, ka JRT izruode ir atcalta. nu kur var byut! nanūteik nikas nu tuo, kam byutu juonūteik!
tūtīs vokorā posta kastē atrodu vysys nasajimtuos avīzis ar vysim pīlykumim – lai slava “Dīnai”, muni lūgi byus teiri!
“Ir” pasūlēja pagarynuot abonementu i izduovynuot kalenderi i nazkaidu ekokosmetikys duovonu karti. Tok bess ar tū vysu – golvonais, ka žurnals īt i pa tū nalelū stidzeņu sābru ceļa molā čuopoj i postneica nūlikt, i muna mama voi cioce pajimt – tī taidi forši gaideišonys svātki.
izaruod, niu munys sātys adress byus Latvejis posta datubāzē. “Pučukolns” byus legals!
i JRT nu vysu īspiejamūs februara cytu datumu maņ rezervēja tū, iz kū varbyut tikšu (laikam jau natikšu), a piec 10. februara sūlēs datumus martā, iz kū ak jau tikšu.
eisti slaista Zīmyssvātki!

tagad siežu, prīškā avīžu guba. vysuos moluos kaids gobols nu tūs daudzūs pīlykumu.
avīzi pošu to nazynu, voi skaiteišu – nikuo taida unikala ak jau tī nav. a “Sastdīnē” loba interveja ar Amandu Aizpurīti. nikuo taida, kas mani da sirds dziļumu aizkustynuotu – komentari teiklā beja daudz efekteiguoki. saceisim tai, komentari mani īdvasmuoja apsajimt i koč kod varbyut sataiseit da gola pietiejumu par latvīšu pošnuoveibom. pat apmāram izdūmuoju stilu i strukturu. 🙂

bet maņ patyka itys citats nu tuo roksta:
– Kas ir latgaliešiem – valoda vai dialekts?
– Valoda, jo tā mainās un attīstās. Tagad gan elektrības trūkuma dēļ tā var atmirt.

(Zirnis E. Rakstās kā nekad. // Sestdiena. – 8.-14.01.2011. – 15. pl.)

tā arī dzīvoju. priekšā avīžu guba, apkārt avīžu guba. un uz modēmu pienāca SMS, ka tas bija gļuks – nekādi pakalpojumi man netiks ierobežoti. slaistiem sveiks! Ziemassvētki ir mūžīgi!

nobeigumā 2 filmas. viena par to, kā nekas nenotika, jo to neparādīja TV. bet otra par to, kas viss vells tik varēja notikt. 🙂
tā arī nezinu, kā labāk – ka notika vai ka nenotika. abos gadījumos jautri.

kā nekas (oficiāli) nenotika.

kas tik viss varēja notikt.


i zynit, kas vēļ jūceigai. es pīrakstieju 2 teikumus latvyski i napamanieju, ka ari turpynoju raksteit latvyski, na latgaliski.

3 thoughts on “slaists Bermudu trejstyurī

 1. BS

  Ja Tev vajag logu papīru, pasūti “Latvijas Vēstnesi” – vienu eksemplāru jau tagad varu iedot izmēģināšanai 🙂

  Reply
 2. saprge Post author

  vēl ne. 🙂 kur tad es ziemā logus mazgāšu!
  es kā praktiskā latviete par pavasari rūpējos. 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.