nacionālisms, laiks un putekļi

šorīt atkal sēdēju virtuvē un lasīju. ja cilvēks jau tā ir drusku traks, dzīve bez datora nav nekas pārāk ļauns.

man gan ir dators mājās. veca večiņa, kas, kad iekustas, žiperīgi skrien sīkiem solīšiem un drusku čāpstina muti, jo ventilators rūc pārāk skaļi. viņai vajag laiku, lai ieskrietos – slēdzas iekšā apmēram 5 minūtes, pārcilādama visus savus failus kā dzijas kamolus groziņā.

kaut kas jau paliek pāri, kad monitors ir melns. iespējams, tas ir laiks darīt kaut ko citu. kaut vai palasīt kaut ko tādu, ko nekad nelasītu.

Avots: http://rigaslaiks.lv/Read.aspx?year=1994&month=1&page=62

par šo man šodien jādomā. kāds laikam sakars ar mūsdienu latviešiem? kāds zemei sakars ar mūsdienu nacionālismu? un kāds tam sakars ar tviteri, domājošiem latviešiem un skrienošiem latviešiem Latvijā un ārzemēs.

1993. gadā viss bija citādi. iespējams, mēs bijām citi. daudz naivāki.

par sevi nerunāšu, tai laikā mācījos 10. klasē un tikko biju nākusi pie samaņas, ja tā var nosaukt saprātīgā vecuma sākumu, kad cilvēks iznirst no nekurienes un apzinās sevi un savu vientulību, ierobežotību un savas spējas tikt pāri šiem bezdibeņiem un satikt citus. kaut uz brīdi un pēc tam tikai atmiņās.

bērnībā visvairāk samulsu no domas, ka es esmu savā ķermenī un domāju, bet to neviens neredz. es redzu savas rokas, es sajūtu savu ķermeni, bet es esmu arī kaut kas cits, arī bez tā visa. vislielākais šoks bija saprast – bet tad jau arī citi domā, bet es neko nezinu par viņiem un to, kas viņi patiesībā ir. skatījos uz mammu un domāju, ka viņu nemaz nepazīstu. no tāda svešuma un nezināmā ir bail.

16 gadu vecumā es vairs par to nedomāju. vienkārši dragāju. toreiz 1993. gadā, kad kaut kas notika un mainījās, bet man nebija laika vērot, jo visvairāk mainījos es pati.

bet kaut kas tajā visā ir. austrumos, rietumos un domāšanā par to visu. jo vai tad citādi es kavētu savu laiku ar šo ierakstu, atkāptos no svilstošo darbu saraksta blociņā un darītu pilnīgi neracionālas lietas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.