Politiskā andele, salmeņi un demokrātija

Politiskās agonijas nedēļa finišē. Politpacietība jau ir beigusies. Politiskais spams e-pastā un sociālajos tīklos vēl izmisīgi pulsē kā nokautas cūkas sirds un pa vēnām dzen ārā no ķermeņa tumši sarkanas asinis, kam jāpārliecina – viņa negribēja mirt, viņa bija tik dzīva, viņa mirusi nenomirs, bet augšāmcelsies kotletēs un karbonādē. Mūsu cūka – māte barotāja.

Kaut brīžam šķiet, ka šonedēļ politiķi gatavi iestāstīt, ka tā mirusī cūka piecelsies un atkal raks zemi. Vēl mazliet, un mēs atkal noticēsim – viņa rukšķēs, grauzīs sili un kvieks. Mirušie ideāli atkal būs dzīvi. Savecējuši mesijas atkal iegūs tiesības rīkoties manā vārdā.

Iet gadi, mainās saeimas, dzimst un mirst paaudzes, bet latvieši vienalga balso par mazāko ļaunumu. Ka tikai pret krieviem. Ka tik pret tiem, kas bija pie varas, kad nozaga. Ka tik pret tiem, kas ir pie varas. Tā arī dzīvojam. Pret kaut ko, bet pa vējam.

Vakar vakarā darba kabinetā ienāca apkopēja Silvija, vēsturniece. Grabinot melno plēves maisu, kas, šķiet, bija jau pirms krīzes un arī pārdzīvos krīzi,  varbūt ne tikai šo krīzi, pavaicāja, par ko balsošu. Kaut ko nomurmināju, jo mana izvēle ir mana izvēle un nevienu aģitēt un pārliecināt netaisos. Silvija tomēr to lietu ņēma nopietnāk un paskaidroja, kāpēc “Vienotība” nav laba, bet kāpēc tomēr par viņiem ir jābalso. Viņa, lūk, svītrošot bez žēlastības. Visi viņi ir maitas, bet tomēr labāki maitas nekā tie citi maitas.

Šonedēļ ir interesanti lasīt tviteri. Kā saskaras publiskā un intīmā zona, kā cilvēki izstāsta savus politiskos sapņus visam internetam. Visneaizsargātākie mēs esam miegā. Vēl neaizsargātāki mēs esam tikai internetā, kad stāstām par sevi.

Sieva pagājušonakt redzējusi sapnī, ka es esot nošāvis visus latvijas oligarhus un nokļuvis visās avīzēs! Labi, ka tikai sapnis! 🙂 (themarats)

Murgoju, ka manā mājā ielaužas 3 urlas un saka, lai nejūtos traucēta, tā esot tikai Saskaņas Centra reklāma. o_0 (Sintija_Silina)

manā sapnī cīnijās VVF pret Lūku Skaivolkeru, VVF uzvarēja. tā ir, kad pirms gulētiešanas domā par gaismas zobeniem (lianaivete)

Iņ un jaņ. Sapnī biju Jaunzēlandē, bet mani vajāja Tb/LNNk valde ar kaut kādu valodas likuma problēmu. (jemberga)

Sapnī redzēju, ka Rēzija Kalniņa pirms izrādes dala bukletus un reklamē partiju “Par apziņas brīvību”. (twist_and_turn)

Mans sapnis par piektdienas vakara debatēm: Šlesers aiz nespējas argumentēt dusmās pielec kājās un mēģina iekraut Dombrovskim pa seju. (Helmuts_Caune)

Šonakt sapnī redzēju Šleseru. Kad vienreiz tas vēlēšanu trakums būs iztrakojies? (zane_runaa)

Man bija sapnis, biju vienā telpā ar PLL, SC tēliem un Hitleru, rokās bija pistole ar vienu lodi… murgs, nezināju ko darīt. Tad pamodos. (MarisRelins)

Vēl interesantāk ir lasīt vecas grāmatas. Tajos vecajos laikos viss bija vienkāršāk, tikai viņi, muļķi tādi, izvēlējās nepareizi – jo mēs tak zinām, ar ko tas beidzās. Mūsdienās gan nekas nav tik droši, jo nākotne tikai būs un tās būs mūsu šī brīža lēmumu sekas.

Lasīt par Latvijas demokrātijas nebūšanām 20. gs. 20. gados ir interesanti – it kā pa vidu nebūtu bijis nekādu slaktiņu, okupāciju un traumu, bet mēs atkal ticētu, ka demokrātija ir iespējama un tā glābs. Vai vismaz valsts ir mūsu pašu un pastāvēs mūžam.

Nobeigumā pāris sulīgu citātu no Amerikas latvieša Voldemāra Leiša, kas bija izceļojis no Latvijas vēl pirms 1. Pasaules kara, tomēr nekavējās dot Latvijas latviešiem brangus padomus, kā pareizi dzīvot. (Leitis V. Sekmes. – Rīga, 1929. – 352. lpp.)

Šodien visi ir uz vienas strīpas un visiem vajag Tavu balsi. Šobrīd Tu esi vērtība – vecs, slims, bagāts, nabags, latgalietis, gejs, māte, tēvs, vectētiņš, lūzeris, zvaigzne. Šodien Tu izvēlies.

Ja aiziesi uz vēlēšanām un pieņemsi savu pieauguša cilvēka lēmumu, tad savu balsi būsi izmantojis un varēsi godam gānīties vai nu par savu, vai citu izvēli. Ja uz vēlēšanām neiesi, tā arī kā mēms bārenis dzīvosi – no citu žēlastības.

Nav vienas pareizas izvēles. Ir daudz dažādu izvēļu, un tā ir dzīve un kaimiņi, draugi, kolēģi, radinieki un garāmgājēji uz ielas.

Priekā, draugi! Kauliņi ir mesti, bet rīt jau būs jauna diena.

5 thoughts on “Politiskā andele, salmeņi un demokrātija

 1. Inese Riežniece

  apbrīnojami, kā laiki mainās, bet politiskā kultūra nē… un tā jau teju 100 gadus… tie teksti, kas bija aktuāli tad, ir aktuāli arī tagad…

  Reply
 2. Valdis Ošiņš

  sāku rakstīt šeit komentāru, bet aizvilka garajā, tā kā laikam iepublicēšu to savā blogā:)

  Reply
  1. saprge

   mums ir jauni ziemas tērpi, ar ko fotografēties pie eglītes. 🙂
   iegādāti Lietuvā, Maximā un Viļņas tirgū.

   Reply
 3. Pingback: Trīs lietas « IkDienasFotoGrāmata

 4. Aleksejs

  Ja uz vēlēšanām neiesi, tā arī kā mēms bārenis dzīvosi – no citu žēlastības. – Labi, oi ku labi!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.