atskaite par padareitū

kotra projekta lobuokuo daļa ir cereibys i pats dorbs, a strāšnuokuo – sasajimt dareit i atsaskaiteit par padareitū.
tai kai šudiņ īraudzieju “Bez PVN” Kipu, kas stuovēja autobusa pīturā pi Akmiņa tylta, muna sirdsapziņa līk īsnīgt publisku atskaiti par sasnīgtajim rezultatim, augšuok i zemļuok radzamajim ārmu zeimiejumim grupys jaunuos sātyslopys – pasarakstieju jūs zeimēt, niu pošai bais. gols golā, jau 9. klasis pavasarī izdūmuoju, ka nasapeišu ni ar kaidom vizualom lītom i dzeivuošu kai gūdeigs cylvāks.

a cytaiž šudiņ maņ vyss rībās. šudiņ vyspuor ir drausmeiga dīna, partū ka ceļuot ir drusku miert. braukt ar lidmašynu ir breineigi – tys pasaceļšonys laiks, kod dvēsele tierpst nu sajiusmys. tok pīsaturu pi dūmys, ka tik mudri braukt nav normali, cylvāka dvēsele nateik leidza.
vot cikom jei atsaviļks da mane puori Pūlejai i Lītuvai, es i byušu nikaida…
tim daudzajim leidzjutiejim, kas šudiņ apsavaicoj, kai muna veseleiba piec vakardīnys svātku, ari varu īsnīgt atskaiti, ka vyss kuorteibā. tai kai nikod nadzeru bez jāgys i da āmyna, taidys dzelys kai pohmeļs vyspuor nazynu. 🙂 tai ka paļdis par apsavaicuošonu, asu dzeiva ari piec jauna cipara sasnīgšonys!

dikti mīlīgs kanēļmaizīšu apsveikums no @valtina.

nu šudiņdīnys cyrka i puordūmu spaņa – sajiemu e-postu ar jaunajim diena.lv bloguošonys nūsacejumim pyrms vieleišonu. leidza guoja ari adresatu saroksts, puorejī laikam beja rikteigi parteju ļauds, na taidys vieja slūtys kai es. beju dīzgon izbreineita. kaids maņ tī sakars? portalā narokstu jau tik seņ, a kur ta vēļ partejis vuordā (muni roksti diena.lv).

Tā kā sākas aktīvs priekšvēlēšanu laiks, portāls Diena.lv papildinājis noteikumus, nosakot dažus ierobežojumus blogiem.
Jaunie noteikumi stājas spēkā no 5.jūnija. Svarīgi partijām ņemt vērā, ka līdzšinējo praksi – partiju blogus ar partiju emblēmām jeb simboliku – dzēsīsim, tāpēc aicinām partiju biedrus blogot Sabiedrības sadaļā ar savu vārdu un uzvārdu, foto, norādot arī partijas piederību un nodarbošanos!

(..) Netiek pieļauta anonīma diskusija un partiju simbolikas izvietošana, nedrīkst nodarboties ar aģitāciju un savu politisko konkurentu nomelnošanu.
Partiju pārstāvji diskusiju, blogu forumos pauž pozīciju, viedokli ar savu vārdu un uzvārdu, norādot partijisko piederību. Šo principu pārkāpumu gadījumā redakcijai ir tiesības saturu dzēst no portāla.

seņ natyku vārusēs i skaitiejuse Dīnys blogu sadaļu. pa munam, lelai daļai tīnīnis raksteituoju golvonais arguments ir politiskuo mauceiba – ka tik sludynuot i agitēt, sok, tauta pasaviļks. tai i roksta – dīvi, mesejis i trokī. kū autors trokuoks, tū aktivuoks i vaira pīroksta. a maņ nu trokūs ir bais!

pa munam, tei portala blogu sadaļa ir beigta jau seņ – nu paguojušuo pavasara, kod tī masveidā īsavīse vysaidi ārmi, kas gribēja vinnēt pošvaļdeibu vieleišonuos.
tai kai maņ nav ni partejis, ni sektys, tod ari nav īmesļa kuopt iz bucys tierga laukumā i sludynuot. gols golā – ka tys der vysim, tys vaira nader nivīnam. muns teksts ir muns teksts – gona ekskluziva līta, kab jam navajadzātu varys konteksta.
nu tuos vītys ar sirdi aizguoju jau 2009. goda majā apmāram, tok pa ratam jau kū nabejs vēļ īlyku. rudinī avīzis varys mainis kontekstā naīsaderieju na tik – kur leluos buobys kaunās, tī sprostam cylvākam navajag leist. dabuos par kupri nu obeju pušu.

tok raksteišona latgaliski diena.lv beja loba īspieja – bez juos es niu raksteitu cytaiž. reizem vajag paceļt lateņu augšuok, ībuozt dagunu, īspert sev pa pakali i lēkt. da tuo latgaliski nabeju rakstiejuse tik daudz i tik lelai auditorejai. pi vīna apgivu jaunu žanru – publicistiku. gols golā, vīns nu munu dzeivis mierķu ir īsavuiceit raksteit latgaliski – breivi i vysleidza par kū. na tikai vaidu dzejūļus par mierstūšu volūdu. tai ka tys beja vīns nu sūļu uz ituo mierķa sasnīgšonu.
vītom saguoja lobi teksti, par daļu nu jūs i šudiņ ir prīca. vītom tik sānolys, par garu i seņ nav aktuali – pīsaruoda, ka nav tolka kavēt laiku ar aktualitatem, juos jau piec nedelis pagaist.
vīneiguo bāda, ka leluokuo daļa portalā īlyktūs biļžu pagaisušys – nazkaida klaida sistemā voi ari kaids servers nūspruodzs. šaļtim taišni kasdīnys seikumu karteņuos beja vyss suoļs.

beiguos puors citatu nu muna e-posta – par blogim, politiku i par mani. koč nav garlaiceiguoku tekstu kai vibreišona par tekstu (cyti tū sauc ari par literaturzynuotni), reizem ir interesnai definēt lītys. copy-paste.

– – –
Godīgi atzīstos, ka neesmu nevienā partijā, sektā vai klanā, tāpēc neķengāju, nezākāju un neizsmeju citu partiju, sektu vai klanu. Ja arī kādu zākāju, ķengāju un izsmeju, tad bez dziļāka nodoma – jo viņš vienkārši tai brīdī uzvedas ērmīgi.

– – –
(..
) autori un saturs nepārliecina – ticamu ziņu tur nebūs, nebūs izklaides vai pārdomu, nebūs arī subjektīvā un interesantā, kas arī ir blogu rozīne.
bet būs kaut kāda vecišķa cepšanās par publiskās informācijas straumes nestiem mega notikumiem (ko es varu pateikt par Eirovīziju un kā varu pazākāties par Aishu un Slakteri, ko es domāju par Neo un Rugāti utt) vai arī centieni skalot smadzenes, it kā lasītājs būtu bezdomu idiots.
tādas ģimenes viesības, kur arī tantei Zojai ir viedoklis par politiku.
tantei Zojai nav ne vainas, viņa taisa labas kotletes, bet visticamāk, ka brīdī, kad viņa no kotletēm pāries pie politikas, es klusi aizlavīšos no galda, tā arī nepateikusi paldies par kotletēm.

– – –
(..) vēlēšanu murgs ar partiju skriešanās sacīkstēm, kad visi pēkšņi atcerējās, ka ir arī tāds internets, un sakāroja būt latvju Obamas, kas ir nenormāli laikmetīgi un ar vienu datorklikšķi pavelk līdzi masas. 🙂
lai gan ar internetu ir tāpat kā ar fotoaparātu un jebkuru tehniku – fotografē ne jau smalkais aparāts, bet fotogrāfs. tāpat arī būšana internetā nav iemesls kādu cienīt. instruments ir tikai instruments. nu un. laikam tikai neandertāliešus apbrīno, ka viņi paņēma rokās akmens āmuru.

paļdis par viereibu! kod beju itū jau pabeiguse, īguoja pruotā dalikt aptauju. ka naesi slaists, lyudzu, dalīc sovu vīdūkli.

[polldaddy poll=3285922]

[polldaddy poll=3285940]

taipat izlemšu poša i dareišu pa sovam. tok vys jau kaida demokratejis iluzeja.

2 thoughts on “atskaite par padareitū

  1. Kni

    Aptaujā piedalīties pagrūti, taču gribēju pateikt, ka visglaunāk Tev padodas twiiti. Nevienu vien reizi esmu gardi smējusies, aizdomājusies un omu uzlabojusi. Tā lūk!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.