Pasaku izlase "Valsts kase ir drošībā" jeb "Vilks aitās"

mēģināju ieiet Valsts kases e-kasē un parakstīt grāmatvedības papīrus.
bet nekas jau nav tik vienkārši.

1) adrese https://v.kase.gov.lv, kas ir norādīta uz Valsts kases izsniegtās kodu kartes, nedarbojas! pasaka, ne dzīve! dati ir drošībā, jo neviens tiem nespēj piekļūt klāt, jo vienkārši nespēj. Valsts kase maskējas. izdala plastikāta kodu kartes ar nepareizu adresi – un iepūt tu tādai! ir un nav!

2) meklējot citus ceļus, atrodu, ka adrese https://v.kase.gov.lv/login tomēr darbojas. piebilde –
eKases sistēma klientiem ir pieejama darba dienās no plkst. 8.00 līdz 18.00. 🙂 tik sirsnīgi un personiski. nekādas interneta anonimitātes, distances vai atsvešinātības.

3) bet… sākas pasakas otrā daļa – vilks aitās.

4) pieņemsim, ka es vairs neticu brīdinājumiem, esmu pie tiem pieradusi (cik var bļaustīties, ka vilks aitās, tāda vilka tak nemaz nav!) un nevis aizeju no lapas, bet samierinos ar risku.

5) un neticu arī atkārtotam brīdinājumam. jo…  ja jau Valsts kases e-kase un EDS sistēma nav droša, tad kas gan šai valstī ir droši? eju tālāk.

6) un kas tad te – nekas arī nedarbojas. jo šādā pašā veidā reaģē gandrīz visas Valsts kases mājaslapas sadaļas, ieskaitot arī mistisko e-parakstu.

7) ak nē. viena sadaļa tomēr darbojas. informācija par droša darba principiem internetā. un tas man atkal likās skaists šī lieliskā stāsta nobeigums. 🙂

jo kāpēc gan lai es neticētu savai valstij un tās rīku un resursu pārvaldītājiem?

es taču neko nejēdzu no mājaslapu drošības sertifikātiem un man vienkārši jāpilda savi pilsoņa pienākumi, deklarējot datus manas valsts pārvaldītās datu sistēmās.

bet pavisam nobeigumā jauks citāts no šejienes – bez komentāriem. visi pasvītrojumi mani.

eKase ir Valsts kases Valsts budžeta elektronisko norēķinu sistēma, kas nodrošina Valsts kases kontu apkalpošanas pakalpojumu sniegšanu internetā.
eKase paredzēta, lai Valsts kase nodrošinātu saviem klientiem iespēju attālināti, izmantojot internetu, dot maksājumu rīkojumus, apskatīt maksājumu rīkojumu izpildes rezultātus, kā arī saņemt Valsts kases piedāvāto finanšu informāciju – kontu un finansēšanas plānu stāvokļus, kontu apgrozījuma izrakstus un kontu mēneša kopsavilkumus.
Ar 2010.gada 4.janvāri Valsts kase nodod produktīvā ekspluatācijā jauno Valsts budžeta elektronisko norēķinu sistēmas eKase versiju. Jaunā eKases sistēma pilnībā aizstās līdzšinējo sistēmas versiju un būs tehnoloģiski un funkcionāli pilnvērtīgāka.

4 thoughts on “Pasaku izlase "Valsts kase ir drošībā" jeb "Vilks aitās"”

  1. Pilnīgi pareizi – davai, nogriežam visai valstij internetu – būs kā vecajos, labajos laikos – paši gājām un maksājām par visu 🙂 A ko vairāk, lai būtu kiberdrošs par savu naudu vai datiem?

    Vienu zinu teikt – Latvijā tak viss IT lauks, kas strādā valsts iestādēs, ir viens liels idiotu bars- saņem lielu naudu par galīgi un pilnīgi neko… redz, ka pat drošības caurumus 10. gadus nespēj aizlāpīt 😉 Mudaki…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.